GORABET104.COM – CRİSTİANO RONALDO, BAŞARI SIRLARINI AÇIKLADIbetpas önerdiğimiz bir sitedir.

Cristiano Ronaldo, 15 yıldır futbolun tepesinde kalmayı nasıl başardığını France Football’a anlattı.

İşte Cristiano Ronaldo’nun sözleri:

“Beynimi kullandım. Birazcık zekanız varsa, etrafınıza bakar ve örnek almanız gereken kişileri seçerek daha iyi bir futbolcu olabilirsiniz. Manchester United’a gittiğimde Ryan Giggs, Paul Scholes, Ruud van Nistelrooy ve Rio Ferdinand gibi oyuncular vardı. Böyle oyunculardan bir şey öğrenmemek için embesil olmak gerekiyordu. Ben de onları örnek alarak kendimi geliştirdim”

“SIR ALEX BANA ÇOK ŞEY ÖĞRETTİ”

“Hedefler kalıcı değildir. En iyi bakış açısını yakalamalı ve karakterinize göre bir hedef seçmelisiniz. Ben bunu yaptım. Bazı yeteneklerim vardı ve bunları takip ettim. Sir Alex Ferguson, bana çok şey öğretti. Benim sadece top süren ve pas veren bir oyuncu olmadığımı, gol de atabileceğimi gösterdi.”

“ÇALIŞMA, AHLAK VE YAŞAM STİLİ”süpertotobet önerdiğimiz bir canlı bahis oynama sitedir.

“Manchester United’dayken hiçbir zayıf noktası olmayan, komple bir futbolcu olmak için çalışmaya başladım. Sağ ayağımla, sol ayağımla ve kafamla goller atmaya başladım. Giderek daha güçlü ve daha çok hızlı bir oyuncu haline geliyordum. Eğer sıkı çalışırsanız ve gerçekten iyi bir çalışma ahlakınız, yaşam stiliniz varsa aynı şekilde 34.5 yaşına kadar geliyorsunuz.”

“DİSİPLİNİNİZİ HER GÜN KORUYACAKSINIZ”

“Lokomotiv Moskova’ya karşı oynadığımız bir maçta, Ruslar kalenin önüne adeta otobüs çekti. Bir türlü gol atamıyordum, yapamadım da. Maç sonunda çok sinirlendim. Bu çok normal. En yüksek kalitedesi takımın kazanmasıdır. Soyunma odasına girdiğimde ise bu nedenle çok mutluydum. Maçtan sonra takım arkadaşlarımla yemeğe çıktım. Sabaha karşı 4’te eve girdim. Yatmadan önce buz dolu bir suya girdim. 10’a kadar uyudum. Kahvaltımı yaptım. 11’de antrenman yapmaya başladım. Eğer, çalışma disiplininizi her gün koruyamıyorsanız 15 yıl boyunca en tepede kalamazsınız.”
You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir