HİPERBET138.COM – FENERBAHÇE DİVAN KURULU’NDA TARİHİ BİR GÜNbetpas önerdiğimiz bir sitedir.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’ndeki ekim ayı olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı yapıldı.

Toplantıya katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üye bölümü rozetini almak için Kalamış’taki tesislere teşrif etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fenerbahçe’nin anı defterini imzaladı ve salona “Yaşa Fenerbahçe” marşıyla giriş yaptı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanısıra Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da törene katıldı.

FENERBAHÇE BAŞKANI ALİ KOÇ’UN AÇIKLAMALARI

“Dün akşam Vefa Bey’e sormuştum, nasıl bir konuşma yapacaksınız diye. Kısa bir konuşma yapacağım, irticalen demişti. Şimdi tekrar sordum, irticalen mi diye.”

“Bir aile buluşması lolarak gördüğümüz Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’na hoşgeldiniz. Bu toplantı olağan ama aslında hiç olağan değil. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın asırlık çınar Fenerbahçe’nin yüksek divan kurulu üyesi olmasını ve burada bizimle olmasının onurunu, gururunu yaşıyoruz. 12 cumhurbaşkanımızın, 6’sının fenerbahçeli olmasından gurur duyuyoruz ama ilk kez bir cumhurbaşkanı yüksek divan kurulu üyesi oldu.”

“ŞAHSIM ADINA TEBRİK EDİYORUM”

“Şahsım ve camiam adına sizi canı gönülden tebrik ediyorum efendim. Fenerbahçe sevdalısı olması ve aynı renklere gönül vermemiz, hem kulübümüz hem de bizler için gurur vesilesidir. Çok tarihi günler yaşadı bu camia, tarihi günlerden biri de bu gündür. Davetimizi kırmayarak teşrif ettikleri ve aramızda oldukları için camiam adına şükranlarımı sunuyorum.”

“Bugün bu saalonu dolduran tüm üyelerimizin, burada olmayan seyreden Fenerbahçelilerin görüşü, duruşu nasıldır 4 maddede anlatmak istiyorum.”

FENERBAHÇE CAMİASINA MÜJDEYİ ŞU SÖZLERLE VERDİ;
 
“Müjdeli bir haberi vermek istiyorum. Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım’ın 17 yıl önce başlattığı bir sürecin sonuna geldik. Göreve geldiğimizden beri üstünden durduğumuz, Cumhurbaşkanımızdan desteğini istediğimiz Kenan Evren Lisesi’nin kulübümüze devri bu hafta gerçekleşmiştir. Bize düşen görev, bu değeri kulübümüz için en iyi şekilde değerlendirmektir. Yaşadığımız finansal sıkıntılara çare oldurmaktır. Sağolun, varolun. İyi ki geldiniz.”

“FENERBAHÇELİ VATANSEVERDİR”

“Her şeyden önce Fenerbahçeli vatanseverdir. En önem arz eden kuruluş amaçlarımızdan biri olan vatanın gençlerini zorluklara ve askeri seferberliklere vatanın korunması için hazırlanma. Fenerbahçeli savaş zamanı lkesini savunmak için koşar. Tarih bunun örnekleriyle doludur. 1. Dünya Savaşı ve Çanakkale’de olduğu gibi forma çıkarıp üniforma giyendir. Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın emriyle Kurtuluş Savaşı’nda Anadolu’ya silah ve mühimmat kaçıran da bu şanlı camiaydı. İşgal kuvvetlerine karşı çıktığımız 50 maçın 41’ini kazanarak milli mücadelemize moral veren, o son maçta da General Harrington Kupası’nı alarak cephede yendiğimzi işgal kuvvetlerini yeşil sahada da mağlup etti.”

“Barış Pınarı Harekatı’nın tüm kalbimizle yanında olduğumuzu tüm kalbimizle ilan etmiştik. Bütün Mehmetçiklerimize buradan selam gönderiyoruz. Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Türk Silahlı Kuvvetlerimize kuvvet, muvaffakiyetler diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

“Halkın takımı Fenerbahçe. Herkesini takımı Fenerbahçe, demokrasiye inanır ve demokratik değerlere inanır. Kulübümüzün tüm kararları demokratik süreçle belirlenir. 43 bin üyeye sahip olan Fenerbahçe, en çok üyeye sahip spor kulübüdür. Her Fenerbahçelinin kulübe üye olma hakkı vardır. Fenerbahçe’nin en büyük güç kaynağı ,üyelerin iradesine ve milyonlraca taraftarını ndesteğine dayanmaktadır. Fenerbahçeli ülke yönetiminde de demokrasiye inanır. Milli iradeyle seçilmişlere inanır. Devletinin yanında durur. Fenerbahçe, hukukun üstünlüğüne ve adalete inanır.”

“3 TEMMUZ, FETÖ KUMPASI”

“3 Temmuz’da camiamıza yapılan hain FETÖ kumpasında dostumuz da, düşmanımız da bu tavrımızı net bir şekilde gördü. Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım’ın liderliğinde, yönetim kurulumuz, sporcularımız, çalışanlarımız ve milyonlarca taraftarımızla en yalnız kaldığımız günlerde topyekün buradan çıktık. Maddi manevi çok bedeller ödedik. Hala da ödüyoruz. Bu alçak örgüte ve teşebbüse en güçlü oldukları dönemde boyun eğmedik. FETÖ’ye karşı direnme noktasında öncü olduğumuzu ve direnişi başlattığımızı düşünüyoruz. Bu durumu fırsat bilerek yapılan organize saldırıları da yaşadık. Mağduriyetimizden sportif anlamda istifade edenler olduğu da inkar edliemez. Fenerbahçe, hem sportif hem mali anlmada rakiplerin öçok önündeydik. O günde, bu günde hukuk ve adalete olan güvenimizi kaybetmedik. Hala güven duymaya devam ediyoruz.”

“3 Temmuz davasıyla ilgili Yargıtay’dan sonucu bekliyoruz. Geciken adalet, adalet değildir ama er ya da geç bu karar verilecektir. Hakkımızın teslim edilmesi için sabırla çabalarımızı göstereceğiz.”

“ATATÜRK’ÜN YAKMIŞ OLDUĞU MEŞALEYİ…”

“Cumhuriyetimizin ülke ve değerlerine olan bağlılık camiamızın vatanseverliğine olan zorunluluğudur. Atatürk’ün yakmış olduğu meşaleyi sonsuza kadar taşımaya kararlıdır. Fenerbahçeli, cumhuriyete bağlıdır ve cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkar. Bu vesileyle 96. yaşına erişeceğimiz Cumhuriyet Bayramı’nı şimdiden kutluyor ve daha nice bayramlar diliyorum.”

“Sayın Cumhurbaşkanım, sizle zaman zaman sohbet ettiğimzide kulüpler ve federasyonlardan ötürü kaynaklanan problemlerden ötürü sizin kapınıza geldik. Sizler de bu isteklerin hepsinde bizi yalnız bırakmadınız. Devlet adamı olarak bize hep destek oldunuz. Sağolun, varolun. Bunlardan en önem arz edensi de amatör sporların desteklenmesi için çabalraınız, destekleriniz, yasa çıkarmanız. Ne kadar gerçek anlamda işe yaradığını size aktarmak istiyorum. Futbolculardan kesilen stopajların amatör sporcular için 6-7 gün içinde geri iade edilmesidir.”

“Kulüplerimiz ciddi finansal problemler içerisindeler. Amatör sporcular için yaptığımız yatırımlar her gün daralmaktadır. Stopajların geri ödenmesi, amatör sporlara destek için bizi ayakta tutmaktadır. 80 milyon insanın yaşadığı genç bir ülkeyiz. Futbol dışındaki sporlara da yatırım yapmaya ihtiyacımız var.”süpertotobet önerdiğimiz bir canlı bahis oynama sitedir.

“SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN MASAYA OTURMAMIZ LAZIM”

“Sporla ilgili bir maddeye daha değinmek istiyorum. Sporun gelişmesi için finansman önem arz edendir. Ama daha önem arz eden bir şey varsa rekabette adalettir. Adalet olmazsa sporun istenilen seviyeye yükselmesi mümkün değildir. Adalet eksikliğidir. Bunun algısının da çok yüksek olmasıdır. Bizler yönetime geldiğimizden beri bu ilkeleri, değerleri savunduk. Adalet ve eşitliğe değinerek sezon başında bir çağrı yaptık. Bu düsturla Sayın Nihat Özdemir bunu çok iyi bilirler. Yönetime isim vermedik, zikretmedik, bunu doğru bulmadık. Herhangi bir lobi çalışması dahi yapmadık. Başta TFF olmak üzere tüm paydaşların üzerine düşenler var. Hep beraber çaba göstermemiz gerektiğine inanıyoruz. Sorunları çözmek için masanın etrafına oturmamız lazım.”

“Avrupa Kulüpler Birliği Derneği’ne girdikten sonra gördüm ki sahada korakor mücadele derken, saha dışında mütemadiyen birbirleriyle pastayı büyütmek, gelirleri artırmak için birlikte çalışıyorlar. Birkaç toplantıda dahi bunu gördüm. Keşke ülkemizde de böyle olsa diye düşündüm.”
 
“Fenerbahçe olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Doğru işler yaptığımıza inanıyoruz. Daha fazla yapacak işimiz vardır. Bizim üstümüze ne düşüyorsa, spor için yapmaya hazırız. Bu bahsettiğimiz adil rekabete karşı oldubittilere izin vermeceğimiz bilinmelidir. “
 
“Sayın Cumhurbaşkanımız, bir emrivaki yapmak istiyoruz. Bu akşamki maça sizi ve değerli ailenizi davet etmek istiyoruz. En son geldiğini maç, bir Avrupa maçıydı. Bu akşam gelirseniz ne ala, gelemezsiniz imkanınız olduğu bir gün gelmenizi temenni ederiz. Sizin futbolla ve sporla haşırneşir olduğunuz biliniyor. Herkes sizin ne kadar Fenerbahçeli olduğunuzu biliyor ama Fenerbahçe’nin sizin için tam ne anlama geldiğini, ne kadar değerli olduğunu tahayyül edemiyor. Kariyer planlamanız daha değişik olsaydı, bugün eski bir Fenerbahçe sporcusu ya da yöneticisi olarak aramızda bulunabilirdiniz.”
 
“Rahmetli dedem Vehbi Koç, bize bir sürü şey anlatırdı. Bize, “Allah bize dünyanın en güzel ülkesini vermiş, değerini bilelim.” derdi. Yaşınız ilerleyince bunu daha net anlıyordunuz. Bu ülke ve millet çok güzel şeylere layık. Bize düşen şey, üzerimize düşenleri layıkıyla yapmak. Atamızın, “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.” sözünden yola çıkarak, en başarılı kulübün vatana en çok hizmet eden kulüp olduğunu düşünüyoruz.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI;

“Bugün biz de kongre üyeliğimizle 25 yılı devirerek yüksek divan kurulu üyeliğine geçmiş bulunuyoruz. Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu üyeliği, herkesin hayali olan bir ünvandır. Tabii bir de Türkiye’de en çok üyeye sahip olan kulüp Fenerbahçe’dir. Onbinlerce üyesi vardır. Bu kadar üye potansiyeli olan bir kulüpte de yüksek divan kurulu üyeesi olmak bizim için ayrı bir bahtiyarlıktır. Çeyrek asırdan fazladır, kongresi olan kıdemli Fenerbahçelilerden oluşan bu güzide çatıyı da tebrik ediyorum. İnşallah yüksek divan kurulumuzun bundan sonraki çalışmalarına her türlü desteği verip, her türlü katkıyı sunacağız.”

“Her türlü katkıyı sunacağız. Bu güzel günümüzü böylesine seçkin bir toplulukla yaşadığımız için kulüp yönetimize teşekkür ediyorum. Değerli arkadaşlar, spor ecdadımızın en iddialı olduğu alanlardan biridir. Günümüzdeki birçok spor branşı, ecdadımızın günlük hayatının bir parçasıdır. Spor antik çağlardan beri önem arz eden bir yere sahiptir. Anadolu ve Trakya, sporun merkeziydi. Hem tarihi, hem coğrafi mirasımız gereği ülkemizde sporun çok daha önem arz eden bir yerde olması gerekiyor. Bundan dolayı üzgünüz. Niçin bizim kulüplerimiz, milli takımımız çok daha başarıları mührünü basmasın. Çoğu bir asrı geride bırakan kulüplerimizin kuruluş yılları, dünyadaki örneklerinden daha eskidir. Sporda arzu ettiğimiz, hak ettiğimiz dolmadığımızı düşünüyorum. Yüzlerce madalyanın dağıtıldığı organizayonlarda 1-2 madalyayla dönmeyi başarı sayamayız. Çok daha iyisini yapacak potansiyele kabiliyete  sahip olduğmuzu biliyoruz. Kesik olan nedir. İki önem arz eden eksiğimiz var. Birincisi hep konuşuruz altyapı, ikincisi sporcu yetiştirme sistemi. Başbakanlık görevini üstlendiğimiz günden itibaren, spor geçmişimiz itibariyle bu iki eksiği gidermek için yoğun bir çalışma ortaya koyduk. Cumhuriyet tarihinin en büyük spor altyapısı ve sporcu yetiştirme faaliyetleri son 17 yılda gerçekleşmiştir. 2002 yılında spor tesisi sayısı 1575’ti. Biz buna ilaveler yaptık ve sayıyı 3701’e çıkarttık. Şu ana kadar 16 büyük stadyum yaptık. Bir bu kadarının inşaatı ve planlamaları da devam ediyor. Böylece ülkemize toplam seyirci kapasitesi 750 bini bulan, 37 modern stadyum kazandıracağız.”

“Bizim oynadığımız dönemde nerede yeşil saha… Toprakta oynuyorduk. Buralarda şöyle bir yuvarlandığın zaman zaten hemen deriler kalkıyordu. Buralardan yeşil sahalara geldik. Bu yeşil sahalar beğenilmez hale geldi.”

“Dünyada birçok ülke mukayese edilemeyecek stadyumlara sahibiz. Fenerbahçemizin stadyumu öyle. Aynı şekilde Galatasaray’ın öyle. Beşiktaş’ın öyle. Trabzon öyle. Gaziantep öyle. İkinci ligde bile bu tür stadyumlar var. Eskişehir’in durumunu görüyoruz ama stadyumunu biliyoruz. Nerelerden nereye.”

“Öncelik vermemiz gereken bir diğer alan okullar meselesir. Buralardan vasıflı sporcularımızı yetiştireceğiz. Ana sınıfından başlayarak üniversitelere kadar eğitim verilmesi gerekiyor. Spor okulları kurduk. Ancak, yeterli değildir. Spor kulüplerimize de tesis ve altyapı olarak destek bekliyoruz. Futbola olan ilgi diğer alanlara olan yatırımın ve desteğin önüne geçmelidir.”

“Zaman zaman biraraya geldiğimizde başkanlarımıza söylüyorum. Yatıp kalkıp futbol diyoruz ama Fenerbahçe’nin basketboldaki başarısını unutamayız. Bu yadsınamaz. Fenerbahçe’nin yüzmedeki başarısı unutulamaz. Kızlarımızın başarıları Fenerbahçe’de değişik yerde. Bu başarıları geliştirmemiz lazım. Madalyalar kollektiften çok bireyselde. Bireysel spora biraz daha ağırlık vermemiz gerekiyor. Buradan madalya çok gelecektir. Basketbolun sesi çok daha güçlü çıkıyor. Güçlü de bir basket takımımız var. Bunu da sürdürmemiz lazım. Bir spor kulübü, tüm branşlardaki başarılarıyla adının hakkını verir.”

“Sporda kollektif anlayış çok önem arz eden. Futbolda da böyle, basketbolda da böyle… Siyasette de böyle. Bireysellik başarıya götürmez.”

“Fenerbahçe, sadece bir spor kulübü olarak kurulmamıştır. Fenerbahçe bu ülkenin istiklal ve istikbaline hizmet etmek için vücut bulmuş bir kulüptür. Fenerbahçe’nin tüzüğünde ‘Kulübün takip ettiği amaç ve gaye; memlekette bedeni ve fikri terbiyenin yayılmasına çalışmak ve vatan gençlerini; vatanın korunmasına, zorluklara ve askeri seferberliklere alıştırmaktır.’ maddesi bulunur. Tüzüğünde yazsın yazmasın her kulübün bu anlayışta olması gerekir.”

RESMİ HESAPTAN DİVAN PAYLAŞIMI You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir