ŞAMPİYONLAR LİGİ İÇİN SON FORMÜL İSTANBUL!restbet395 önerdiğimiz bir sitedir.

UEFA, üye ülkelerle birlikte salı günü tarihi bir toplantı gerçekleştirecek. 55 ülke ile video konferans yolu ile yapılacak toplantıda Avrupa futbolunun bu sezonluk yol haritası da çizilecek. UEFA yönetiminin Koronavirüs için B planı ise Şampiyonlar Ligi’nin final formatını değiştirmek. Bu olursa ‘Dörtlü Final’ Türkiye’de oynanacak. İşte UEFA’nın gündemindeki 3 kritik ana başlık:

EURO 2020

Turnuvanın açılışının yapılacağı İtalya, Koronavirüs’ten en çok etkilenen ülkelerin başında geliyor. Avrupa’da virüsün giderek yayılması ve liglerin de ertelenmesi işlemi sonrasında EURO 2020’nin 2021 yılı yaz ayına ertelenmesi gündemde. Bu durumun gerçekleşmesi halinde ise FIFA ile görüşülerek gelecek yıl 17 Haziran-7 Temmuz tarihlerinde yapılması planlanan FIFA Kulüpler Dünya Kupası’nın iptali görüşülecek. Öte yandan video konferans yöntemi ile yapılacak oylama öncesinde üye ülkelerin %85’inin turnuvanın ertelenmesinden yana olduğu öğrenildi.

ŞAMPİYONLAR LİGİSabah’ta yer alan habere göre; Şampiyonlar Ligi’nde maçlar iptal edilirken UEFA, kalan son 16 tur maçlarının oynanmasının ardından çeyrek final ayağını tek maç olarak tarafsız sahada oynatmanın hesaplarını yaptı. Çeyrek final işlemi sonrasında ise yeni bir format ile birlikte ‘Dörtlü Final’ olarak yarı final İstanbul’a taşınacak. Euroleague’deki gibi tek maç olarak oynanacak yarı final müsabakaları daha önce açıklanan final gibi Atatürk Olimpiyat Stadı’nda gerçekleştirilecek. Avrupa Ligi’nde ise Polonya’nın Gdansk şehrinin ev sahibi olması planlanıyor.

AVRUPA LİGLERİ

UEFA’nın, üye ülkelerin liglerine karışması ve erteleme ile seyircisiz oynanması gibi bir karar vermesi söz konusu değil, sadece tavsiye kararı alabiliyor. Ülkelerin 15 Nisan’dan sonra yeniden futbola dönebileceğini var sayan UEFA idarecileri, işler yolunda giderse EURO 2020’yi erteledikten sonra liglerin de 15 Nisan’dan sonra oynanmasını üyelerle görüşecek. Bu hazırlığa göre ise aradaki zaman kaybı, Avrupa Futbol Şampiyonası’nın ertelenmesi nedeniyle Haziran sonuna kadar oynanacak maçlarla telafi edilecek ve Avrupa’daki tüm ligler bitirilecek.

Betpas325.com

www.betpas325.com giriş adresini kullanabilirsiniz.

ŞAMPİYONLAR LİGİ İÇİN SON FORMÜL İSTANBUL!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*